Çukurova Üniversitesi | Aday Öğrenci | Web Posta
Arama 
Ana Sayfa | English
 
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
İMAMOĞLU MESLEK YÜKSEKOKULU
Dış İlişkiler | Diploma Eki | Bilgi Paketi

 
  Hakkımızda Yönetim Programlar Personel Öğrenci İletişim  
 
  Yüksekokul Hakkında
  Misyon-Vizyon
  Foto Galeri

> Hakkımızda  >  Yüksekokul Hakkında        
Untitled Document

Çukurova Üniversitesi İmamoğlu Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 24.05.2011 tarih ve  B.30.0.EBÖ.101.02.05-333 sayılı yazılarıyla kurulmuş ve 2012-2013 eğitim-öğretim yılında Su Ürünleri Programına öğrenci alarak öğretime başlamıştır. 2013-2014 eğitim öğretim yılında Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Programına, 2014-2015 eğitim öğretim yılında Bilgisayar Teknolojisi programına öğrenci alınmıştır.

Şu anda Gaz ve Tesisatı Teknolojisi ve Bilgisayar Teknolojisi programlarında 2 yıllık ön lisans eğitim-öğretimi verilmektedir. Endüstrinin ihtiyaç duyduğu alanlarda teorik ve uygulamalı eğitim alarak, tercih edilen nitelikli mesleki-teknik elemanlar yetiştirilerek mezun olacak öğrencilerimiz Tekniker/Meslek Elemanı ünvanına sahip olacaklardır.

 

İmamoğlu ilçesinden bir görünüm


Yüksekokulumuz, Adana ili, İmamoğlu ilçe merkezinde bulunmaktadır. Toplam kapalı alan 1629 m2 olup, 2 adet laboratuar, 1 adet kütüphane, 3 adet depo,5 adet derslik,1 adet kantin ve 1 adet yemekhane bulunan üç katlı büyük bir binadır. Adana Büyükşehir belediyesi tarafından ilçemize her gün düzenli belediye otobüs seferleri bulunmaktadır.


Yurt Durumu
İlçemizde Yurtkura ait bir yurt bulunmamaktadır.
 
 


Çukurova Üniversitesi İmamoğlu Meslek Yüksekokulu
 Ziyaretçi sayısı: 3756